Koszalin, Sianów, Sławno, Polanów, Bialogard, Kołobrzeg, Darłowo, Mielno, Ustronie Morskie, Sarbinowo

Mycie i czyszczenie kostki brukowej

Zadzwoń

662 168 299

Lub wyślij wiadomość

9 + 13 =

Inwestycje komercyjne

Mycie i czyszczenie nawierzchni brukowej przy sklepach, halach, lokalach usługowych

Inwestycje prywatne

Mycie i czyszczenie nawierzchni brukowej przy domach jednorodzinnych, budynkach prywatnych

Kostka brukowa – ostatnio bardzo popularna, szczególnie na przydomowych podjazdach, chodnikach oraz ogrodowych ścieżkach. Genialna alternatywa dla nudnego i zimnego betonu. Wypiera tradycyjne, odstraszające wylewki. Świetna wizytówka naszego domu i naszej firmy.
Nierzadko stanowi ona ważny element ozdobny naszego obejścia. Materiał ten z pewnością jest bardzo trwały i może służyć nam przez wiele lat. Dobrze ułożona kompozycja cieszy oko.
Przykuwa uwagę gości.
Ale przede wszystkim, świadczy o wysokim poczuciu estetyki gospodarza domu.
Pod warunkiem jednak, że zadbano o utrzymanie jej w odpowiednim stanie.
Na szczęście, sama pielęgnacja kostki brukowej może zostać zlecone firmie Architektonik z Koszalina. Posiadającej odpowiedni sprzęt i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Czyszczenie kostki – dlaczego jest tak ważne

Z czasem kostka brukowa wyciera się. Pojawiają się zacieki. To, co wyglądało schludnie, pokrywa się mchem, a ze szczelin zaczynają wyrastać coraz to większe chwasty. Nie bez znaczenia pozostaje także działanie warunków atmosferycznych – silny wiatr nanosi niepotrzebne śmieci i wzmaga wietrzenie piasku z podłoża i luk między kamieniami. Mocne opady przyśpieszają ich erozję.
A palące promienie słoneczne… sprawiają, że kolory tracą swoją prawdziwą barwę. Po prostu blakną.
Nie bez znaczenia pozostają również zmiany pór roku, a co za tym idzie – aury. Jesienią na nasz polbruk spadają setki liści. Przynoszą one ze sobą mikroorganizmy i owady, które z łatwością mogą zaszkodzić kostce brukowej. Ponadto, na liściach nie trudno się przewrócić, poślizgnąć. Zimowe przymrozki także nie służą chodnikom. Woda, obecna w szczelinach między kamieniami, zamarza. Proces ten bezpośrednio narusza strukturę materiałów. Gwałtowne zmiany temperatury po prostu rozsadzają ją od środka.
Dodatkowo, ewentualne plamy np. pozostałości po rozlaniu oleju silnikowego lub smaru znacząco obniżają wizualną wartość wybrukowanej nawierzchni. Przy tych zabrudzeniach należy być szczególnie ostrożnym – z biegiem lat coraz trudniej jest je usunąć. Co więcej, substancje chemiczne mogą wniknąć w głąb bruku. W szczeliny. W ziemię dookoła. A przez to zanieczyścić glebę, która się pod nim znajduje.

Na czym polega mycie kostki brukowej

Mycie wybrukowanej nawierzchni polega na usunięciu, za pomocą wody i specjalnych środków czyszczących, wszelakich zanieczyszczeń powstałych wskutek jej użytkowania.
Sposób mycia i środki, których należy użyć, są ściśle związane ze specyfiką nawierzchni. Pewne detergenty pomogą w czyszczeniu kamieni granitowych, inne świetnie sprawdzą się przy polbruku.
Zastanawiając się nad doborem odpowiedniej techniki, można wybierać spośród kilku metod. Zastosowanie specjalnej maszyny wyposażonej w szczotkę talerzową to dość popularne rozwiązanie. Dzięki temu zabiegowi proces odnowy nawierzchni przebiega szybko a do mycia można użyć gorącej wody lub substancji chemicznych.

/ 5.

Mycie i czyszczenie nawierzchni brukowej

Zadzwoń

662 168 299

Lub wyślij wiadomość

2 + 7 =

Najlepszym jednak sposobem mycia bruku jest użycie specjalistycznej myjki ciśnieniowej. Wysokiej jakości myjka usunie nawet większe chwasty i zabrudzenia. Sprężona pod ciśnieniem woda bez problemu poradzi sobie z zerwaniem i wypłukaniem zabrudzeń z porowatej powierzchni kostki.
To rozwiązanie będzie odpowiednie, jeżeli potrzebujesz pozbyć się kurzu i piasku, bez trudu usuniemy również pleśń i chwasty z kostki brukowej.
Nie bez znaczenia zostaje też siła strumienia wody. To szczególnie ważne, w przypadku bardziej uporczywych plam. Na naszą korzyść zadziała użycie profesjonalnej chemii do kostki brukowej. Odpowiednia siła strumienia wody i dobre narzędzia sprawią, że usunięcie zabrudzeń przez naszą firmę będzie proste, szybkie i przyjemne.
Po skończonych zabiegach pielęgnacyjnych – myciu myjką ciśnieniową – uzupełnimy braki w spoinach fugą do kostki brukowej. Opcja ta jest dodatkowo płatna.

Usuwanie chwastów z kostki brukowej

Kolejnym, istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który wykonujemy z odpowiednią starannością, jest czyszczenie wybrukowanej nawierzchni. Z naciskiem na te poważne zabrudzenia.
Oprócz usuwania tłustych plam za pomocą odpowiednich substancji, proces ten może polegać na stricte mechanicznym usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni kostki brukowej.
Ważne! Unikamy wszelkiego zdrapywania plam za pomocą ostrych narzędzi. Tego typu działanie przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego – jeszcze poważniej uszkodzi kamienie.
Aby pozbyć się wyrastających chwastów najlepiej jest po prostu ręcznie je wyrwać. Należy to zrobić zdecydowanym ruchem tak, aby wyrwać całą roślinę. Wraz z korzeniami. Zapobiegnie to niekontrolowanemu odrastaniu niechcianych elementów.
Sklepy ogrodnicze oferują również specjalne, twarde szczotki dedykowane właśnie do czyszczenia kostki brukowej. Trzeba jednak uważać, aby nie uszkodzić sekwencji ułożenia bruku. Jeśli między elementami powstanie wyrwa, może to doprowadzić do rozpadu chodnika. Dlatego postaw na specjalistów.
Jeżeli jednak Twój bruk pokrywa gęsta warstwa mchu lub porostów, sprawa jest trochę trudniejsza. Dlatego postaw na specjalistów. Nasza firma Architektonik z Koszalina dysponuje odpowiednimi narzędziami, wykwalifikowaną kadrą oraz specjalnymi substancjami chemicznymi, które pozwolą Ci cieszyć się odświeżonym brukiem.

Usuwanie chwastów z granitu

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy roślin jest więcej niż samej kostki. I do tego cały czas ich przybywa. W takich okolicznościach trzeba się zastanowić, czy nie należy skorzystać z usług specjalistów, którzy dysponują odpowiednimi środkami chemicznymi. Takie detergenty mają silne właściwości biobójcze i wymagają odpowiednich umiejętności i wiedzy. Jednak bez trudu usuną one cały mech z przestrzeni między kostkami.
Niestety, stosowanie takich preparatów niesie za sobą pewne ryzyko. Wystarczy jeden fałszywy ruch, aby na długo uszkodzić swój ogród, bo są one bardzo toksyczne. Dlatego nasi specjaliści podchodzą do pracy bardzo ostrożnie.
Płynów chwastobójczych nie powinno się także używać, jeśli na chodniku bawią się zwierzęta lub małe dzieci.

Mycie kostki kamiennej po pracach remontowo-budowlanych

Nikt nie darzy sympatią niechlujnych „fachowców”. A w szczególności takich, po których trzeba poprawiać. Lub, co gorsza, sprzątać. I to dosłownie.
Plamy od farby, zaprawy murarskiej lub tynku należy zmywać od razu. Im szybciej, tym lepiej. Ponownie z pomocą przychodzi nam myjka typu karcher i strumień wody pod wysokim ciśnieniem.
Niestety, zazwyczaj jest już za późno. Mycie nie przynosi żadnych widocznych efektów. W nas rośnie frustracja. Sprawy nie układają się po naszej myśli.

Nie pozostaje nam nic innego jak zamówienie czyszczenia bruku metodą piaskowania. Zabieg ten polega na potraktowaniu podłoża silnie sprężonym strumieniem powietrza i drobinek piasku.
Nie obejdzie się też bez pomocy fachowca, bo wymaga to specjalistycznego sprzętu.
Inną, tańszą, lecz bardziej czasochłonną opcją, jest szlifowanie nawierzchni za pomocą specjalnej tarczy szczotkowej. Zazwyczaj spotyka się tarcze druciane, ale zdarzają się też syntetyczne. Często element ten można zamontować, jako nakładkę, na kosę spalinową. Wybierając to rozwiązanie należy liczyć się z tym, że wyczyścić trzeba całą powierzchnię kostki a nie tylko zabrudzone miejsce.

Kostka brukowa – szczeliny między kamieniami

Dbanie o estetykę naszego przydomowego podjazdu czy chodnika to ważna sprawa. Jednak, przy wszelkich zabiegach pielęgnacyjnych uszkadzamy konstrukcję ułożonego bruku. Piasek, który wypełnia luki i puste miejsca, zostaje wypłukany. Czy to za pomocą myjek ciśnieniowych, w czasie tarczowania lub szczotkowania. Ubytki kruszyw sprawiają, że bruk staje się mniej stabilny. Co za tym idzie, chodzenie po nim staje się mniej bezpieczne i komfortowe. Może to stanowić zagrożenie dla nas i naszych bliskich. Niestety, obluzowanie się poszczególnych elementów może być początkiem rozpadu chodnika. A jego odbudowa będzie nas słono kosztować. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.
W takiej sytuacji trzeba uzupełnić braki piasku. Trwa to zaledwie chwilę i nie kosztuje nas wiele czasu. Aby zapełnić szczeliny wystarczy przemieść bruk piaskiem. Genialnym rozwiązaniem jest piasek morski, ale wystarczy też ten zwyczajny. Im drobniej zmielony, tym lepszy. Dokładniej wniknie tam, gdzie go brakuje.

Czyszczenie kostki brukowej – Koszalin i okolice

Kluczem do uzyskania idealnego, czystego i eleganckiego chodnika jest jego regularna pielęgnacja. To od naszej dokładności i staranności zależy, w jakim stanie zaprezentuje się nasze podwórko. Nie jest tajemnicą, że wszelkie prace związane z czyszczeniem kostki kamiennej czy myciem polbruku wymagają poświęcenia swojego wolnego czasu. A nie każdy jest fanem odchwaszczania granitu. Po całym tygodniu pracy ciężko nam zebrać się do wyjścia i zrobienia tego, co konieczne.
Możemy nie czuć się na siłach, aby samodzielnie wyczyścić nasz chodnik. Jeśli potrzebujemy specjalnych detergentów i maszyn, warto poprosić o pomoc specjalistów. Firma czyszcząca kostkę brukową poratuje nas swoim doświadczeniem oraz specjalistycznym sprzętem. Za samą usługę nie zapłacimy zbyt wygórowanej ceny. A skorzystać naprawdę warto. W ten sposób oszczędzimy swoje nerwy. Efekty przyjdą same, a my będziemy mogli podziwiać estetyczny bruk przed naszym domem.